zásnubný prsteň

Zásnubný prsteň by mal v prvom rade zodpovedať charakteru a vkusu ženy, ktorá ho bude nosiť.

 

Je vaša vyvolená romantická duša?
Adrenalínová divožienka?
Preferuje pompéznosť alebo skôr čisté línie a jednoduchosť?

 

Či už hľadáte klasický, netradičný alebo decentnýnenápadný zásnubný prsteň, základom je vyberať ho s láskou.

Zásnubné prstene s bieleho, ružového a žltého zlata

Keď vyberáte zásnubný prsteň, prvým kritériom je výber kovu. Nechajte sa viesť tým, čo o vkuse svojej budúcej manželky viete alebo čo môžete ľahko zistiť.

 

Snubný prsteň bude stálou ozdobou jej ruky, mala by ho preto rada nosiť. Pred tým, ako pristúpite k prehliadaniu jednotlivých modelov, všimnite si, aký typ šperkov u nej prevláda.

 

Nosieva často doplnky zo zlata? Určite ocení zlatý zásnubný prsteň. Zlato nestráca svoju hodnotu, je honosné a trvácne. Vyjadríte ním preto aj hĺbku vášho záväzku. Dôležitá je aj konkrétna farba kovu.

 

Zásnubné prstene sú dostupné v prevedení zo žltého, bieleho a ružového zlata. V prípade, že vaša partnerka uprednostňuje striebro, najlepšou voľbou bude zásnubný prsteň z bieleho zlata.

 

Mnoho žien nezvykne nosiť klasické šperky. V takej situácii sú zaujímavou a nevšednou voľbou zásnubné prstene z ružového zlata alebo prstene v kombinácii dvoch rôznych farebných typov zlata.

Alissa

982,90

Ashley

591,50
RachelRachelOdporúčame

Rachel

1.125,90

Po akom drahom kameni siahnuť?

Ak je už o kove prsteňa rozhodnuté, nasleduje voľba Vášho srdca. Zásnubné prstene sú typicky zdobené vzácnymi kameňmi. Môžete zvoliť aj zlatý zásnubný prsteň so zirkónom, táto alternatíva však podlieha časom poškodeniam a strate lesku.

 

Siahnite preto radšej po pravých diamantoch a nechajte nesmrteľný drahokam, nech vyjadrí nesmrteľnosť vašej lásky. Zásnubné prstene s diamantom navyše nikdy nevyjdú z módy. Pre nekonvenčné ženy sa hodí aj nezvyčajný čierny diamant, ktorý láka svojou čistou a tajomnou krásou.

 

Nie vždy je však zásnubný prsteň s diamantom jasnou voľbou. Mnohé ženy preferujú iné drahé kamene. Zafír, smaragd, ametyst, rubín – aj tieto drahokamy majú v ponuke snubných prsteňov svoje zastúpenie.

 

Ktorý je obľúbený vašej budúcej snúbenice? Ak si vopred nenápadne zistíte, ktorý z drahých kameňov sa jej najviac páči, ukážete jej viac ako vaše city. Váš záujem a úsilie iste neostanú nepovšimnuté.

AlessAlessNajpredávanejšie

Aless

699,90

Melinda green

619,99

Soňa red

553,50

Krása a funkčnosť zásnubného prsteňa

Dizajn prsteňa vo veľkej miere záleží aj od štýlu osadenia drahokamu. Budúca manželka snubný prsteň zloží z prsta len málokedy. Preto zvážte jej životný štýl, záujmy i zamestnanie.

 

Je dôležité, aby jej pri bežných aktivitách neprekážal. Napríklad, pre športovkyne je ideálne lunetové upevnenie, kedy je briliant obklopený po celom obvode kovovým lemom.

 

Ten často ochráni pred oškretím nielen kameň, ale i majiteľku. Klasické zásnubné prstene, aké poznáme z romantických filmov, majú srdce upevnené do krapien.

 

Sú to pazúriky, ktoré pevne držia vyčnievajúci drahokam. Tento typ osadenia nemusí byť pre aktívnejšie ženy najvhodnejší. Kompromisom sú zásnubné prstene s viacerými drobnými kamienkami.

 

Tie môžu byť osadené i po celom obvode prsteňa. Objavíte tak nevšedné kombinácie bielych a čiernych diamantov či farebných briliantov.

zásnubný prsteň na mieru

Súvisiace príspevky